Skoncujte s nepoctivci s přemrštěnými úroky

Víte že nebankovní firmy a osoby, které půjčují peníze a řeší exekuce jsou nově pod větší kontrolou?

V Česku funguje více jak 50 000 osob nebo firem, které lidem nabízí nebankovní úvěry a půjčky. Mezi nimi jsou poctivé firmy ale také dost „lichvářů“. Lichvářské firmy pak úmyslně cílí na slabší a méně vzdělané obyvatelné, kteří se ocitli v těžké životní situaci, a zasáhla je exekuce na majetku.

„Nepoctivé firmy nebo osoby často půjčují peníze s přemrštěným úrokem a své zákazníky dokáží neférově připravit o vlastní střechu nad hlavou.“

Velké množství takovýchto nebankovních úvěrů je přitom sjednáno za neplatných podmínek a mohou být soudně napadnutelné.

Dosud neexistovalo žádné omezení a půjčky mohl poskytovat každý. Málo kdo ví, že od prosince loňského roku platí nový zákon, který by měl více ochránit ty, kteří si peníze půjčují a vyčistí trh od neseriózních společností i fyzických osob, které peníze nabízejí. Nově mohou poskytovat půjčky pouze obchodní společnosti a nikoliv fyzické osoby, které mají licenci od České národní banky a splnili přísná kritéria. Mezi ně patří, krom jiného, dodržování jasných pravidel při jednání se zájemci a zákaz používání nepravdivých nebo nejasných informací, ale také základní kapitál ve výši 20 mil. korun nebo složená odborná zkouška.


Stačí nám zavolat: 606 637 637